top of page

SPOR TAKIMLARI İÇİN

TAKIM ÇALIŞMASI EĞİTİMİ

İyi bir takımın oluşumu için, iyi oyuncular kadar, oyuncular arası güçlü bağlarda gereklidir.

Ortak bir amaç doğrultusunda uyumla hareket eden spor takımları, karşılaşmalarda rakiplerinden her zaman fazla oyuncuya sahip gibi oynarlar. Takım çalışması eğitimlerinde de 1+1’in, 2 den fazla yaptığını içselleştirmelerini sağlıyoruz. 

TAKIM KİMYASI

Mekan: Outdoor / Indoor
Süre: 1⁄2 gün - 1 gün
Kişi Sayısı: Takımlar için 12-30 kişi

Fiziksel Zorluk: Orta

 

Yaşayarak öğrenme aktiviteleri ile takım ruhu ve takım performansının gelişimine katkı sağlanmaktadır. 

Takım çalışması aktivitelerinde temel dayanağımız, etkili ve kalıcı öğrenmenin ve davranış değişiminin sağlandığı ‘yaşayarak öğrenme’ felsefesidir. Takımın başarısına katkı yapacak çeşitli beceri ve niteliklerin gelişimi doğrultusunda, içerikleri ve kurguları özel dizayn edilmiş, zihnen ve bedenen zorlayıcı, aynı zamanda eğlenceli ve davetkar, takım ve liderlik gelişim aktiviteleri uygulanmaktadır.

Aktiviteler esnasında takım üyeleri konfor alanından çıkmakta ve kalıcı öğrenmenin gerçekleştiği becerileri deneyimlemektedirler. 

KAZANIMLAR

- Takım içi iletişimi, dayanışmayı, yardımlaşmayı ve güveni arttırarak takım içi bağların kuvvetlendirilmesi ve yakın ilişkilerin oluşturulması.

- Baskı altında inisiyatif alarak strateji geliştiren, uygulayan ve liderlik özellikleri sergileyenlerin cesaretlendirilmesi ve ortaya çıkartılması

- Takım uyumu ve ortak hedef bilinci sağlayarak, takım performansının, motivasyonunun ve özgüvenin arttırılması. 

bottom of page