top of page

TAKIM KAMPI

Mekan: Outdoor
Süre: 2 gün
Kişi Sayısı: Takımlar için 4-20 kişi, Gruplar için 40 kişiye kadar

Fiziksel Zorluk: Orta, yüksek

Kamp aktivitesi ile, konfor alanından uzakta, her anın deneyim olduğu bir ortamda verimli bir takım iklimi oluşturulmaktadır.

Belirlenmiş bir alan içerisinde, uygun bir kamp alanı seçen ve burada bir gece konaklayan ekip, kamp hayatı ile başa çıkmaya çalışırken, bir yandan da karşılarına çıkan süpriz aktiviteler ile de başetmeleri gerekmektedir.

Kamp kurmak üzere takımın ihtiyacı olabilecek tüm ekipman ve malzemeler sağlanmaktadır, ancak sonrasında bu ekipman ve malzemeler ile ne yapılacağını tamamen takımın ortak kararları tarafından belirlenmektedir. 

KAZANIMLAR

- Yardımlaşma ve takım içi güven ile problemleri çözüme ulaştırma
- Bireylerin ve ekiplerin güçlü yönleri hakkında farkındalık oluşturulması

- Takım ve liderlik dinamiklerinin kavranması
- Ortak karar alma ve uygulama
- Başarı ve güven duygusunun arttırılması 

PROGRAM

Giriş: Uzman eğitmenimiz, program hakkında genel bilgilendirme yaptıktan sonra hedefler ve beklentiler değerlendirilir. (≈30 dakika)

Kamp Eğitimi: Kampçılık ve doğada yaşam gibi pratik bilgileri içeren genel bir eğitim, uzman doğa sporu eğitmenimiz tarafından verildikten sonra, kamp ekipmanları ve malzemeleri ekibe teslim edilir. (≈1 saat)

Kamp: Ekip kamp alanını tesbit eder ve ertesi güne kadar konaklamak üzere, kamp alanını oluşturur. Takım çalışması, güven, iletişim gibi çeşitli becerileri kamp ortamında deneyimler, ayrıca karşılarına çıkan süpriz aktiveleri yerine getirirler. (≈20 saat)

Son Değerlendirme: Uzman eğitmenimiz ve ekip bir araya gelerek yaşadıkları deneyimi, karar alma anlarını, iletişimde yaşadıkları zorlukları ve başarılarını tartışırlar. (≈30 dakika) 

bottom of page