top of page

SANDAL YAPIMI

Mekan: Outdoor (havuz, göl ya da sakin deniz)
Süre: 1⁄2 gün
Kişi Sayısı: Takımlar için 6-20 kişi, Gruplar için 200 kişiye kadar

Fiziksel Zorluk: Orta

Sandal aktivitesi, takımlar ve büyük gruplar için eğlenceli ve motive edici ideal bir yaz aktivitesi deneyimi sunmaktadır.

Takımlar mahsur kaldıkları adadan kurtulmak üzere kendilerine verilen malzemelerden, mürettebatıyla beraber yüzebilen sandal yapmaları gerekmektedir. Takımlar mürettebatlarını belirlemesinin ardından, sandalların performansını test üzere sandal yarışı yapılmaktadır. En hızlı ve dayanıklı sandalı yapmak üzere mücadele edecek takımlar aynı zamanda, yaratıcı fikir, takım içi yardımlaşma, diğer takımlar ile ortak çalışma, en iyi sandal ve bayrak dizaynı gibi konularda da değerlendirilmektedir.

Takımlar kendilerine verilen malzemeleri ilk gördüklerinde şaşırmış olmalarına rağmen, sergiledikleri takım çalışması ve liderlik becerileri ile ortaya çıkardıkları sonuçtan hem gurur duymakta hem de güven kazanmaktadırlar. 

KAZANIMLAR

- Yaratıcı problem çözme uygulamaları
- Ortak karar alma ve uygulama
- Etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesi
- Stratejik planlama becerilerinin geliştirilmesi

- Zaman ve kaynak yönetimi 

PROGRAM

Giriş: Uzman eğitmenimiz, günün programı hakkında genel bilgilendirme yapar, hedefler ve beklentiler değerlendirilir. (≈30 dakika)

Sandal Yapımı: Takımlar oluşturulduktan sonra kendilerine verilen malzemeler ile yaratıcılıklarını ve takım potansiyellerini en üst seviyede kullanarak, en iyi sandalı dizayn eder ve yaparlar.
(≈2 saat)

Sandal Yarışı: Takımlar en hızlı ve dayanıklı sandalları belirlemek üzere, başlangıç ve bitiş çizgilerinin önceden belirlendiği parkurda yarışırlar. (≈30 dakika)

Puanlama: Yaratıcılık, yardımlaşma, en iyi bayrak ve sandal dizaynı gibi diğer alanlarda da toplanan puanlar sonucunda, genel değerlendirme yapılır (≈15 dakika)

Son Değerlendirme: Uzman eğitmenimiz ve ekipler bir araya gelerek yaşadıkları deneyimi ve öğrendikleri becerileri ofis ortamına nasıl aktaracaklarını tartışırlar. (≈30 dakika) 

bottom of page