top of page

KÖPRÜ İNŞAATI

Mekan: Indoor
Süre: 1⁄2 gün
Kişi Sayısı: Takımlar için 6-20 kişi, Gruplar için 40 kişiye kadar

Fiziksel Zorluk: Düşük

İnteraktif proje yönetimi deneyimi olan Köprü İnşaatı aktivitesi ile takımların iletişim limitlerinin ötesine geçilmektedir.

Belirtilen süre ve şartnamede köprü inşaatı projesini tamamlamak üzere takım içi iletişimin çok verimli olması gerekmektedir. Çünkü takımın diğer yarısı, perdeyle ayrılmış bölmede, köprünün diğer yarısının inşaat projesini yönetmektedir. Termin sona erdiğinde, birleşen sadece köprünün iki ucu olmayacaktır... 

KAZANIMLAR

- Etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesi
- Yaratıcı problem çözme uygulamaları
- Etkileşimli deneyimler ile stratejik planlama becerilerinin geliştirilmesi 

PROGRAM

Giriş: Uzman eğitmenimiz, proje hakkında genel bilgilendirme yaptıktan sonra, hareketlendirici bir aktivite ile oturumu açar. (≈30 dakika)

Hazırlık: Ekip şantiye alanında yerini aldıktan sonra termin ve şartname bilgilerini inceler. İnşaat başlamadan önce, takımın adı ve değerleri belirlenir. (≈30 dakika)

İnşaat: Ekip inşaat çalışmalarına ve yoğun toplantılarına başlar. Şartnameye uygun köprü dizaynı için yaratıcılıklarını ve planlama becerilerini; perdenin arkasındaki takımın diğer yarısı ile aynı şekil ve görünüş için etkin iletişim becerilerini kullanırlar. (2 saat)

Köprü Açılışı: Termin sona erdiğinde, köprünün iki uçu birleştirilir ve şartname maddelerine uygunluk, yaratıcılık, iki tarafın birbirine benzerliği açısından değerlendirilir. (≈15 dakika)

Son Bilgilendirme: Uzman eğitmenimiz ve ekip bir araya gelerek yaşadıkları deneyimi, karar alma anlarını, iletişimde yaşadıkları zorlukları ya da başarılarını tartışırlar ve ofis ortamı uygulamalarını değerlendirirler. (≈30 dakika) 

bottom of page