top of page

FİLM ÇEKİMİ

Mekan: Indoor
Süre: 1⁄2 gün
Kişi Sayısı: Takımlar için 6-20 kişi, Gruplar için 100 kişiye kadar

Fiziksel Zorluk: Düşük

Film Çekimi aktivitesi ile, ortak hedef doğrultusunda sorumluluk paylaşımı ve takım içi güven çalışmaları, eğlenceli bir konsept ile sunulmaktadır.

Önceden belirlenmiş bir tema veya konu üzerine çekilecek lmlerde, en iyi sonucu almak üzere takımların etkin bir işbirliği sergilemeleri, beklenmeyen koşullar karşısında esnek olmaları, takım üyelerinin üstün olduğu özellikler doğrultusunda görev dağılımı yapmaları gerekmektedir. Yeşil ekran kullanımının katkısıyla, takımlar yaratıcılıklarını filmlerine en üst seviyede yansıtma imkanı bulabilmektedirler.

Kurumun değerlerini yansıtacak reklam filmi çekimleri ile de bu aktivite farklılaştırılabilmektedir.

Program sonunda, çeşitli kategorilerde ortaya çıkacak muhtemel gizli yetenekler ve başyapıtlar tabiki ödülsüz kalmayacaktır. 

KAZANIMLAR

- Destek alarak güven oluşturma
- Etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesi
- İşbirliği uygulamaları
- Zaman yönetimi
- Bireylerin ve ekiplerin güçlü yönleri hakkında farkındalık oluşturulması 

PROGRAM

Giriş: Uzman eğitmenimiz, aktivite hakkında genel bilgilendirme yaptıktan sonra, hareketlendirici bir aktivite ile oturumu açar. (≈15 dakika)

Hazırlık: Film yapım şirketlerini temsil eden takımlar oluşturulur. Kamera, ışık ve yeşil ekran gibi ekipmanlar ve kullanımları hakkında bilgilendirme yapılır. (≈15 dakika)

Film Çekimi: Yapım şirketi ilk toplantısında yapacağı görev dağılımının ardından, başyapıtlarını ortaya çıkarmak adına işbirliği, takım çalışması, iletişim ve yaratıcılık becerilerini kullanarak filmlerini oluştururlar. (2 saat)

Gala: Film gösterimleri yapılır ve katılımcıların ortak kararları ile belirlenen çeşitli kategorilerde en iyilere ödülleri verilir (≈30 dakika)

Son Bilgilendirme: Uzman eğitmenimiz ve ekip bir araya gelerek, görev paylaşım süreçlerini, karar alma anlarını tartışırlar ve ofis ortamı uygulamalarını değerlendirirler. (≈30 dakika) 

bottom of page