top of page

BAŞARIYA

YELKEN AÇ

Mekan: Outdoor
Süre: 1 gün
Kişi Sayısı: Takımlar için 3-10 kişi, Gruplar için 30 kişiye kadar

Fiziksel Zorluk: Orta

“Başarıya Yelken Aç” Yelken aktivitesi, ekibinize çok yönlü bir liderlik ve takım çalışması deneyimi sunmaktadır.

Ekipler yelkenlide yerlerini almadan önce, yelkencilik hakkında temel teorik eğitim verilmektedir. Sertifikalı eğitmenlerin denetiminde gerçekleştirilen açık deniz deneyimi ile ekipler, yelkencilik dili ve becerelerini uygulama fırsatı elde etmektedirler.

Günün ikinci yarısında yapılan yelkenli yarışında, inisiyatif alan, etkili iletişim kuran, yardımlaşan ve strateji oluşturup uygulayabilen özgüvenli ekipler, denizin ve rüzgarın karşılarına çıkardığı sürpriz zorlukların üstesinden gelmekte, birincilik kupasına ulaşmakta avantaj sağlamış olmaktadırlar.

Kapanış toplantısında, ekipler değişen koşullara ve rollere göre takım dinamiklerinin nasıl değiştiğini gözden geçirmekte; özgüven, yardımlaşma, iletişim ve insiyatif almanın takım başarısına katkılarını değerlendirmekte ve öğrendiklerini ofis ortamına nasıl aktaracaklarını tartışmaktadırlar. 

KAZANIMLAR

- Değişen koşullarla birlikte, yeni takım dinamiklerinin deneyimlenmesi

- Başarı ve güven duygusunun arttırılması
- Bireylerin ve ekiplerin güçlü yönleri hakkında farkındalık oluşturulması

- Etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesi 

PROGRAM

Giriş: Uzman eğitmenimiz, günün programı hakkında genel bilgilendirme yaptıktan sonra, hareketlendirici bir aktivite ile oturumu açar. (30 dakika)

Teorik Yelken Eğitim: Takımlar yelkenciliğin esaslarını, teknenin bölümlerini, önemli terimlerini ve bazı denizcilik düğümlerini öğrenir. (≈30 dakika)

Pratik Yelken Eğitim: Takımlar yelkenlide yerlerini alır ve açık deniz öncesi hazırlıklarını yaparlar. Ekip üyeleri teknede çeşitli roller deneyimler ve her pozisyonu uygulamak üzere şans bulur. (1,5 saat)

Öğle Yemeği

Yelkenli Yarışı: Hava koşulları müsaade ettiği ölçüde, öğrenilen yeni becerileri uygulamak amacıyla takımlar arası yelkenli yarışı yapılır. (≈1,5 saat)

Son Değerlendirme: Uzman eğitmenimiz ve ekipler bir araya gelerek yaşadıkları deneyimi ve öğrendikleri becerileri ofis ortamına nasıl aktaracaklarını tartışırlar. (≈30 dakika) 

bottom of page